Шампионски град на Англия. Конте отива в Шампионска лига, Роналдо в Лига Европа

на Манчестър Сити спечелете Висшата лига 2021-2022: Екипът на Пеп Гуардиолапристигна в последния ден с една точка по-напред ливърпул от Клоп втори в класирането, преодолява завръщането с 3-2АстънВила и направи успеха на червените срещу Уулвърхемптън. Дайте осми успех като министър-председател (вторият пореден) на гражданите, които мислят за това Гюндоган с шина и Родрипобеждавайки отбора на Мърсисайдци с 3-1 подписан от Грива, намаз И Робъртсън. Парти и за Антонио С тебкойто благодарение на успеха 5-0 подписа Кулусевски И син (двойно и за двете) e Кейн срещу вече изпадналия Норич достигна четвърто място и класиране за Шампионска лига в ущърб наАрсеналкойто въпреки успеха с 5-1 срещуЕвертън изплаща двете последователни загуби в последните два кръга и се затваря на пето място. лига Европа също за Манчестър Юнайтед от Роналдо (сега аут поради контузия), който завърши шести въпреки загубата кристален дворецс Уест Хем който губи с 3-1 с Брайтън и се задоволява със седмото място, валидно за достъп до конферентна лига. На опашка, за наваксване Норич И Уотфорд в първенство и на Бърнликойто напуска премиера след шест години затваряне на трето последно място в класацията след вътрешния нокаут срещу Нюкасъл: по този начин спасява Лийдскойто след шампионат, осеян с клопки (между лоши резултати исбогом на Биелса) се възползва от поражението на кларетите, победиха с 2-1 като гост с Брентфорд и се затваря на четвърта последна позиция при +3 за Поуп и неговите спътници: така Бланко ще се представят за трети пореден път на стартовата линия на най-високия английски шампионат.

Висшата лига, крайното класиране

Висшата лига, резултати и график

Джоя Сити: Гуардиола печели Висшата лига

на Манчестър Сити печели осмия си Висша лигавторият поред: отборът на Гуардиола се доближи до предимството няколко пъти през първото полувреме с Фоден, Кансело и Габриел Хесус, но за да поведе от първия реален слот, беше Астън Вила: старата Рома Достоен поставя точен кръст за главата на Видове, което подписва 1-0 в 37-ата минута. Виланците се възползват от момента и при контраатака минават два пъти по-близо до дубъла с Уоткинс, което особено при втория случай буквално изяжда вече отбелязан гол. Все пак нападателят на отбора на Бирмингам беше неточен при контраатаката в 55-ата минута, като прости на Едерсон в първия мач. На 70′ обаче Виланс замразяват Едерсон и неговите съотборници: това е бившият Ливърпул Коутиньо да пробие отбраната на Сити и да накара бившите си привърженици на червените да мечтаят. Пет минути по-късно къртицата влезе Гюндоган той оглавява гола за 1-2, а в 79-ата минута Манчестър Стейдиъм отново се надява: това е Родри да изравни Гуардиола с удар от десния край на наказателното поле. Две минути по-късно, след добър ход на Де Бройне, Гюндоган отново обърна мача и връчи втората поредна титла на Пеп Гуардиола: той завърши 3-2, шампион на Ингланд Сити. Нищо за правене за ливърпулкойто спечели с 3-1 у дома срещу Уулвърхемптън и ограда на -1 на Гражданите: на 3′ педро нето „Анфийлд“ замръзва, побеждавайки Алисон с кръстосване на Хименес от ниско ниво. Червените се хвърлиха в атака и отстъпиха пред контраатака на гостите, които почти удвоиха на 18′ с Дендокер. На 24′ обаче Грива, стартиран от Тиаго Алкантара с пета, той победи Хосе Са с прецизен десен. На 51′, три минути след влизането на терена на намаз, отново сенегалският нападател накара привържениците на червените да избухнат от радост с хубав печеливш лоб: реферът обаче отмени за офсайд. на 83′ намаз има 2-1, Робъртсън триото попада във финала, но това не е достатъчно: новините от Манчестър замразяват отбора на Клоп, който удари три горчиви точки предвид едновременната победа на Сити.

Манчестър Сити-Астън Вила 3-2, отчет за мача и статистика

Ливърпул-Уулвърхемптън 3-1, отчет за мача и статистика

Тотнъм в Шампионска лига: Конте парти

Антъни С теб празнува четвъртото място и достъпа до следващото Шампионска лигас Тотнъм който побеждава с 5-0 Норич: в съответствие с бившите играчи на Ювентус БентанкурКулусевски (решителният пас на уругвайца за вбиването на шведа) Шпорите поведоха на 16′. Вместо това дублажът е подписан от Кейн в 32-ата минута той отново отбеляза с глава асистенцията на Бентанкур и отбеляза 17-ия си гол в лигата. На 64′ е все още Кулусевски да буферира тройката: крилото е добър в центрирането отдясно и побеждаването на вратаря с хубав удар в далечната греда. Голямо удовлетворение също за синкойто на 70′ и 75′ подписва двойника, което му позволява спечели класацията за най-добър голмайстор с 25 гола. Безполезна победа на 4-то място заАрсеналкойто победи с 5-1Евертън и затваря на 69 точки на пета позиция: това е наказание от Мартинели да дадат предимство на артилеристите в 27-ата минута, което те удвоиха в 31-ата благодарение на Нкетия. Триото лондончани са подписани Седриккойто в 57-ата минута обиди Бегович с голям десен отвън, когато са Габриел и Одегаард да подпечата окончателното покерисимо. В края на първото полувреме Toffees, вече сигурни в спасението след успеха в последната обиколка, бяха намалили наполовина недостатъка с Ван де Бек току-що влязох в Place Doucoure. на Челси вместо това, вече сигурен за третата позиция, той затваря шампионата си, като побеждава вече изпадналото с 2-1 Уотфорд благодарение на боговете Хаверц И ечемик.

Норич-Тотнъм 0-5, отчет за мача и статистика

Арсенал-Евертън 5-1, отчет за мача и статистика

Обединен и безболезнен нокаут: Поражението на Уест Хем си струва Лига Европа

Без Кристиано Роналдо освободен за нараняване на бедрото Манчестър Юнайтед и със следващия треньор Десет Хаг на трибуните Манчестър Юнайтед загуби с 1-0 от кристален дворец но все пак се класира за Лига Европа, предвид едновременната загуба на Уест Хем от Брайтън. Мачът е решен в 40-ата минута: erroraccio di Бруно Фернандес който с заден пас изпраща Заха във вратата, който преодолява Де Хеа очи в очи и записва 1-0 за лондончани. Поражението обаче без болка за Червените дяволи, Чуковете не се възползваха от това, като загубиха с 3-1 като гост: Чуковете вземат предимството в 41-ата минута с превъзходен лев от границата на Антъни, който поставя топката на кръстовището и подписва 1-0. На 50′ обаче домакините изравниха, с Велтман който отдясно бие един не безупречен Фабиански. Игра, която се обръща на 83 ‘, когато Хлапе той погаси мечтите на чуковете за Лига Европа, като подписа 2-1 за Брайтън, който затвори лигата си с тези три точки. Накрая, Уелбек подписва последното трио: Уест Хем в Конферентната лига.

Кристъл Палас-Манчестър Юнайтед 1-0, отчет за мача и статистика

Брайтън-Уест Хем 3-1, отчет за мача и статистика

Лийдс спасява, Бърнли отпада

на Лийдс печели спасение след трудно първенство: решаващ за белите успехът като гост срещу Брентфорд и едновременният нокаут на Бърнли срещу Нюкасъл. Отборът на Марш спечели с 1:0 на Community Stadium благодарение на дузпа на Рафиня в 60-ата минута. на 78′ Канута направи равенство на домакините и замрази Марш, но в 95-ата минута Лийдс сложи край на салюта, като отбеляза крайния гол с 2-1 с Харисън. Кларетите губят с 2-1 у дома срещу Нюкасъл: дузпа е Уилсън да възстанови предимството на свраките на 19′, които удвоиха на 62′ отново с английския нападател, който не пропусна вбиването на Сен Максимен при асистенция. На 71′ съкратен Клаксон за домакините, но това не е достатъчно: Бърнли се завръща в лигата след шест сезона. И накрая, успех и за Лестър който се затваря на осмо място благодарение на 3-1 срещу Саутхемптън подписаха Мадисън, Варди и Перес.

Брентфорд-Лийдс 1-2, отчет за мача и статистика

Бърнли-Нюкасъл 1-2, отчет за мача и статистика