Сари равенства, но завършва пети

Бианкочелести, изоставащи с два гола, се възстановяват с Кабрал, Фелипе Андерсън и Педро, но Хонгла спасява Елада

Серия А завършва със забавно 3-3 на Олимпико Лацио и Верона. Gialloblù поведе с 2:0 от 14-ата минута благодарение на Симеоне и лазаня, но Кабрал (16′), Филип Андерсън (29′) и педро (62′) изглежда подписва връщането в училище: това е хонгла, в 76-ата минута, за да вкара гол от равенството. Точка, която позволява на отбора на Сари да затвори първенството на пето място +1 над Рома, докато Елада е осигурена на девета позиция.

ИГРАТА
Лактиум посреща Серия А с равенство, 3-3 с Верона което дава повече от достатъчно точка, за да се затвори на пето място при 64, +1 над Рома. На Олимпико играта е отблокирана от 6′: центриране отляво на Pharaohs и печеливш удар с глава от Симеон, който вкара 1-0. Началото разстрои бианкочелести, който на 14′ печели двойника: перфектна контраатака от Ла Скала, с лазаня който бие Стракоша също благодарение на двойния стълб при удара му от ръба. Само две минути обаче минават и Лацио скъсява разстоянието: Кабрал получава в района на ​​Фелипе Андерсън и с помощта на заобикаляне, той джоба. Мрежата освобождава натиска на домакините, които ремиват благодарение на 29-ата минута Филип Андерсън, добър в стартирането на отскока, генериран от лявата му страна, и побеждаване на Берарди в наказателното поле. В началото на възстановяването, педро заменя контузения Закани и в 62-ата минута допълва тройката, завършвайки завръщането с врязване след спасяването на Берарди срещу Фелипе Андерсън. Елас не се предаде, Стракоша направи две страхотни спасявания, но в 76-ата минута дойде 3-3: да вкараме е хонгла, който вкара няколко крачки след ниския удар на Лазович отляво. Така завършва наравно и това е равенство, което удовлетворява и двата отбора: Сари се доближава до Моуриньо, Елас гарантирано ще завърши на девето място.

БЮЛЕТИН
Милинкович-Савич 6.5
– След първото полувреме на сянка той заема стола и целият отбор се подобрява. Физически опустошително.

Филип Андерсън 7.5 – Unleashed: Улови всички цели на Рим. Асистент при 1-2, изравняване, отразен удар преди вбиването на Педро.

Педро 7 – Влезте на мястото на Zaccagni и веднага летете: моментни 3-2 между овациите на хората на Олимпико.

Сутал 5 – Катастрофа в началото на мача за Фелипе Андерсън, който отсъства няколко пъти: Тудор, нетърпелив, вече го сменя на 30′.

Хонгла 7 – В халфовата линия той прави отлично впечатление, след което намира гол, който избягва затварянето на шампионата с нокаут.

Симеон 7 – Той затваря страхотно първенство с гол, който отключва мача, след това много работа за него и съотборниците му.

ТАБЛИЦА
ЛАЗИО 3-3 ВЕРОНА
Лацио (4-3-3):
Стракоша 6; Лазари 6, Луис Фелипе 5,5 (1-ви Каменович 5,5), Ачерби 6, Марушич 6; Милинкович-Савич 6,5, Каталди 5,5 (28′ Лейва 6), Башич 6 (34′ Акпа Акпро 6); Фелипе Андерсън 7.5, Кабрал 7 (28-ви Ромеро 6), Закани 6 (3-ви Педро 7). Налични: Рейна, Адамонис, Хисаж, Раду, Моро, Бертини. Треньор: Sarri 6.5
Верона (3-4-2-1): Берарди 6; Чекерини 5,5 (1′ st Tameze 6,5), Копола 6, Сутало 5 (30′ Casale 5,5); Фараони 5.5, Хонгла 7 (41-ви Лазович св), Велозо 5.5, Лазович 6; Лазаня 7, Капрари 6 (40-ти Dawidowicz sv.); Симеоне 7 (25-та Беса 6). Налични: Chiesa, Montipo’, Cancellieri, Frabotta, Retsos, Praszelik. Треньор: Tudor 6.5
арбитър: Коломбо
Маркери: 6′ Симеоне (V), 14′ Лазаня (V), 16′ Кабрал (Л), 29′ Фелипе Андерсън (Л), 17′ Педро (Л), 31′ Хонгла (V)
амонити: Хонгла (Ж), Луис Фелипе (Л), Велозо (Ж), Тудор (Ж), Чекерини (Ж), Фараони (Ж), Казале (Ж), Лейва (Л), Лазаня (Ж)

СТАТИСТИКА ЛАЦИУМ-ВЕРОНА
Верона отбеляза 65 гола в тази лига, рекорд за венецианския отбор за един сезон в състезанието.

Верона отбеляза 53 точки в това първенство и само веднъж скалигерите се представиха по-добре в един сезон в Серия А в ерата на трите точки на победа (54 точки през 2013/14, с Андреа Мандорлини начело)

Лацио завършва сезона на пето място в Серия А: Бианкочелести ще играят в европейското състезание за шести пореден път (от 2017/18).

Джовани Симеоне отбеляза своя 17-и гол в Серия А този сезон (в 36 мача), един по-малко от общия му гол в последните му два сезона в италианския първенец (18 – шест през 2020/21 и 12 през 2019/20, в 70 изяви).

Джовани Симеоне отбеляза своя 12-и гол срещу Лацио в Серия А: Бианкочелестите са потвърдени като любимата жертва на нападателя в турнира.

Джовани Симеоне отбеляза петия си гол като гост в Серия А и никога не се е представял по-добре като гост в нито един сезон в италианския първенец.

Дарко Лазович (седем) и Марко Фараони (шест) станаха втория и третия играч на Верона, който направи повече от пет асистенции в тази Серия А след Джанлука Капрари (седем): никой отбор няма повече различни играчи с поне шест активни печеливши асистенции това сезон в италианската висша лига.

Дарко Лазович направи седем асистенции в тази Серия А и никога не се е представял по-добре в италианския първенец.

Кевин Лазаня участва активно в шест гола (два гола и четири асистенции) в тази Серия А, увеличение на участието в сравнение с записаните през предишния му сезон в италианския първенец (четири гола и печеливша асистенция).

Първи гол в Серия А за Йован Кабрал, който стана първият играч от Кабо Верде, който намери гол в италианския първенец.

Фелипе Андерсън направи осмата си асистенция в тази Серия А и само веднъж се справи по-добре в един сезон в петте най-добри европейски първенства (девет през 2016/17, винаги с Лацио).

Фелипе Андерсън намери гола срещу Верона във всеки от последните три домакински мача от Серия А: жълто-сините са първият отбор, срещу който бразилецът отбеляза в три поредни мача на Олимпико в топ турнира.

Фелипе Андерсън отбеляза и направи асистенция за трети път в тази Серия А: нито един играч на Лацио няма повече мачове с поне един гол и една печеливша асистенция в шампионата 2021/22.

Фелипе Андерсън отбеляза четвъртия си гол у дома в това първенство и никога не се е представял по-добре в рамките на приятелски стени за един сезон в първите пет първенства в Европа.

Девети гол в тази Серия А за Педро: последният път, когато клас 87 се представи по-добре за един сезон в първите пет европейски първенства, това беше през 2013/14 (15 гола с фланелката на Барселона).

Първи гол в Серия А за Мартин Хонгла, който става първият камерунец, намерил гола в италианския елит с фланелката на Верона.